Gönderen Konu: Aydın da Yeni Arıcılığa Başlamak İstiyorum. Deneyimli Arkadaşlar öneri lütfen  (Okunma sayısı 1957 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasinoglu

• Boş Petek
  • Yer: izmir
aydında ikamet etmekteyim. arıcılık yapmak istiyorum. arıcılık mezunuyum ancak hiç arıcılık yapmadım uzun zaman oldu ...

ilk etapta 20-30 kovan arıyla başlamayı düşünüyorum.

Sizden istediğim (özellikle deneyimli arkadaşlardan) kendinizi benim yerime koymanız. Siz olsaydınız 20/30 kovanla sınırlı bir bütçeyle bu işe girerek arıları nerelere götürürdünüz? Ne gibi bir yol izlerdiniz?

20-30 kovanla gezginci arıcılık yapılamayacağından dolayı ( gelir gider düşünürsek ticari olarak) sizler nerelerde kışlatır baharda ve yazda nerelere götürürdünüz?

cevaplarınızı sabırsızlık ve büyük bir merakla beklemekteyim.

Saygılar

Çevrimdışı balık

• Ana Arı
  • Yer: Balıkesir - Merkez
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 7
  • Rakım: 190
  Ben olsaydım çine arıcılık müzesinde bulunan Hüseyin Basri Çalışkan arkadaşı bulup durumun hakkında tavsiyelerini can kulağıyla dinlerdim.

Kendisi eski tabirle hem alaylı hem mekteplidir. Forumda yardımcı olabilecek birçok kişiden farklı olarak bölgeyi iyi bilir.
Zeki insanları severim. Uyanıkları ise asla...

Çevrimdışı Yasinoglu

• Boş Petek
  • Yer: izmir
evet haklısın. Tavsiyene uyacağım . Teşekkürler... (Bu neden benim aklıma gelmedi ki... )

Çevrimdışı Hüseyin Basri ÇALIŞKAN

• Hüseyin Basri ÇALIŞKAN
  • Ana Arı
  • Yer: AYDIN ÇİNE
    • Arıcılık bilgi paylaşımı bloğum
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 90
  • Rakım: 90
Bu iletiyi 100 ana arı konusundaki cevabımdan önce okumuş olsaydım...

Neyse..

Baharda, yazda ve kış döneminde arıyı bir yerlere taşıyorsak zaten bunun adı gezginci arıcılık olmuyor mu?

Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız.

Cuma gününden sonra ulaşılabilir olurum.

O güne kadar 100 çerçeve arı ve 200 adet kiremit'in espirisini iyi düşünün.
Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksek Okulu Arıcılık Proğramı 2010 mezunu .. Arıcılık Teknikeri.

Çevrimdışı asilportakal

• Boş Petek
  • Yer: AYDIN-Nazilli
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 100
  • Rakım: 100
Sevgili kardeşim 20-30 koloni arı ile arıcılıktan para kazanmak neredeyse imkansız eğer bütçen sınırlı ise bence bir işte çalış ve işine devam ederken 5-10 kovan arı bak biraz tecrübe kazan ,arıyı tanı, eğer gezginci arıcılık yapmayacaksan bölgendeki florayı incele ,çam bölgelerine bak 2-3 üç yıl bu şekilde deneyim kazan sonra profesyonel olarak bu işe devam edip etmeyeceğine karar ver derim.