Gönderen Konu: Arı zehiri'nin faydaları  (Okunma sayısı 48347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Ynt: Arı zehiri'nin faydaları
« Yanıtla #15 : Nisan 06, 2011, 23:29:11 »
Arı zehirin bir yararını da yazayım:

Beni eskiden gece sivrisinek sokunca ertesi gün akşama kadar kaşırdım.
Sivrisineğin soktuğu yer taş gibi olurdu.

Arıcılık yapmaya başladıktan sonra ya sivrisinek ısırmaz oldu veya zehiri etkisini gösteremiyor.

Alaiye99

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 07, 2011, 00:39:10 »
Bu konu bugün aklımdan geçmişti :) Bende uzun bir süredir migren ağrısı vardı. 2 günde mutlaka şiddetli ağrılarım olurdu. Fakat yaklaşık 3 hafta önce bir göz kapağımdan 3 tanede alnımdan olmak üzere bir günde 4 arı sokması yaşadım. Size belki şaka gibi gelebilir ama o günden itibaren baş ağrısı çekmiyorum. Allah'ıma şükürler olsun ki o ağrıları şuan yaşamıyorum. Benim için mucize gibi gelişen bir olaydı. Hatta arıların soktuğu gün ailem inşallah baş ağrılarına şifa olur diyede dua etmişti :)

Çevrimdışı mehmet55

• Pupa
  • Yer: samsun çarşamba
    • http://mehmet55.blogspot.com/
« Yanıtla #17 : Nisan 07, 2011, 08:45:10 »
Mehmet bey  omuzunun iyileşmesinin ari zehiri ile ilgisi yoktur ,benim dizim bir yıl ağırdı günde 20 arı soktu ama ne zaman ilaç aldım ozaman geçti.

sayın kabaoğlu bendeki ağrılar için bende doktora gittim ama verilen ilaçlar eklem ağrılarıma hiç fayda etmedi sendeki ağrılar farklı bir ağrı olabilir
ben sadece faydalı olduğuna bendeki ağrıları arı sokmasının giderdiğine hala inanıyorum
arı zehirinden romatizma ilaçı yapıldığını duyduk çinde uzak doğuda arı zehiriyle yapılan tedavileri duyuyoruz

Çevrimdışı kabaoğlubal

• Ana Arı
  • Yer: istanbul okul müdürü
  • mustafa kabaoğlu
  • Kovan Sayısı: 50
« Yanıtla #18 : Nisan 07, 2011, 08:56:36 »
Dünyada ARI zehiri terapisi Hindistan da ve bazı asya ülkelerinde yapıldığını bende biliyorum ama bu arı zehiri her ağrıya şifadır derseniz bende o arı zehiri kanseri tedavi ediyor derim olay çok farklı yönlere doğru gider.Hasta insanların gururları ile oynamayalım birakalım doktorlar işlerini yapsın bizde arı ürünlerini üretelim işimizi daha iyi yapalım bizden terapi için ari isterlerse göndeririz. 

Çevrimdışı Serhat GÖKMEN

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Çamlıdere
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: Ankara Kazan'da 7, Çamlıdere'de 58
  • Rakım: 1235
« Yanıtla #19 : Nisan 07, 2011, 09:12:37 »
   Bilimsel yönünü sadece okuyoruz.
Genel olarak faydalı olduğu söylenir.
Allerjisi olanların dikkatli olması tavsiye ediliyor.
Ama bir gerçek var ki bu mükemmel hayvanın (ARI) her şeyi güzel.
İzlemesi, uğraşması, balı, poleni, sütü, propolisi, iğnesi, zehiri. :D :D :D
Bin bilsende bir bilene sor!!!!

Çevrimdışı hüseyin61

• Pupa
  • Yer: trabzon/araklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 80m
« Yanıtla #20 : Nisan 07, 2011, 11:04:37 »
bendende bilimssel bir tespit
yılarönca tkv dergisinden okudugum kadrile
bir araştırmada her zaman oldugugibi 2gurup kobay farenin bir gurubundaki farelerin  tamamının üzerine arı zehri sürülmüş diyer gurubada sürülmamiş
fareler birmüddet eşit oranda %50 radyoaktif ışıga maruz bırakılılmış ve bu deney sonucunda arı zehri sürülmemiş tüm fareler ölürken zehir sürülmüş farelerde  herangibi bir anormallik omamış

şimdi hertarafımızın radyoaktıif ışın ve maddelerle hatta bazı yiyeceklerde bile var denildigi bu günlerde arı zehri inşanlar için özellikle arılar için bulunmaz nimet
bunu aokuduktan sonra ben şahsım adına söylüyorum hiç yakınmadım arısokmasından bilakis memnun oluyorum

ellbette sokulmak içinde arı kovanına çomak da sokmayalım ama sokulmak çok faydalı helede bu radyoaktif ortamda
0538 765 18 61

Çevrimdışı Ahmet Arslan

• Mustafakemalpaşa/Bursa
  • Ana Arı
  • Yer: Biga
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 72
« Yanıtla #21 : Nisan 07, 2011, 11:10:36 »
Merhabalar,
Madem konu açıldı bende yazmak zorunda hissettim kendimi.Yıl 1993 yaz mevsimi evde yalnızım çocuklar Biga'da,boş durmayalım dedik iş bulduk kendimize.Mopet iyi çekmiyordu eksozdandır denildi,eksozu çıkar ateş yak eksozu ateşte yak, kurumları temizle yeniden monte et.İşlem tamamlandı terledik, mopeti test etmek için terli terli birkaç km.yol yaptık sen misin yapan.Ertesi sabah merdivenleri emekliyerek çıktım,komşu görmüş geldi anlattık.Haydi kocakarı ilacı Susurlukta tedavi eden biri varmış bel ağrısına bakıyormuş,olmadı doktor iğne (çok yakan cinsinden)hap vs.Yıllarca çektim o bel ağrısını,ekim kasım ayları geldimi iki büklüm.Ayak tabanından enseme kadar kasıyor inanın.Derkeeeeen birkaç yıl önce arı merakı sardı bu garibi,şeytan kulağına kurşun kışın iki büklüm gezmiyorum ve şifayı arı sokmasına bağlıyorum.İnanırsınız yada inanmazsınız arı zehrinin şifasına,ben inanıyorum.Selamlar.
“Halimizi hal eyledik
Yolumuzu yol eyledik
Her çiçekten bal eyledik
Arıya saydılar bizi" Pir Sultan Abdal

Çevrimdışı kabaoğlubal

• Ana Arı
  • mustafa kabaoğlu
« Yanıtla #22 : Nisan 07, 2011, 11:20:37 »
        Hüseyin bey ozaman cernobil facıasında neden karadenizliler arı zehiri ile radyasyondan korunmadılar,şimdide okadar faydalı ise japoya devletine  bildirelim tüm arıları satın alırlar ve insanlarını radyasyondan kurtarırlar . Arkadaş bu işler çok geniş bilimsel araştırmalar gerektirir öyle TKV dergisinde yazıldı çizildi ile olmaz  en iyisi biz kendi işimize bakalım .

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 350
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
« Yanıtla #23 : Nisan 07, 2011, 11:38:28 »
Mustafa hocamın ısrarla üzerinde durduğu konu çok önemli...

Bizler arıcı olarak arı zehrinin faydası varsa faydalanıyoruz ama bu faydayı şartlar ne olursa olsun kimseye önermeyiniz...

Bu arıcıların görevi değil...
http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.

Çevrimdışı mehmet55

• Pupa
  • Yer: samsun çarşamba
    • http://mehmet55.blogspot.com/
« Yanıtla #24 : Nisan 07, 2011, 15:00:36 »
biz sadece yorum yapıyoruz aramızdaki bir muhabbet kimseyede ağrın, sızın varsa gel seni arı zehiriyle tedavi edelimde dediğimiz yok demeye de hiçmi hiç hakkımız yok zaten yanlış anlaşılmasın
bu konuda bazı ülkelerde çalışmalar ve tedaviler olduğunu duyuyoruz elin adamı araştıyor birşeyle buluyor bizlerde bunların muhabbetini yapıyoruz sebebi arıcı olduğumuz hepsi bu

Çevrimdışı kabaoğlubal

• Ana Arı
  • mustafa kabaoğlu
« Yanıtla #25 : Nisan 07, 2011, 22:09:35 »
  Mehmet bey Babaeski de bir teyze boynum çok ağırıyor arı inesi iyi gelir dediler boynumu vurdururmusun dedi ve br arıyı vurdurdum sonra hemen düşündüm beyne çok yakın allerjiside  olabilir, ben bu konu     üzerinde çok durdum yoksa bu iş benim konum değil  Benim yaptığım çok yanlış ve benim gibi yanlış yapanlar olabilir diye  vurgu yapıyorum.

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
« Yanıtla #26 : Nisan 07, 2011, 22:19:50 »
  Mehmet bey Babaeski de bir teyze boynum çok ağırıyor arı inesi iyi gelir dediler boynumu vurdururmusun dedi ve br arıyı vurdurdum sonra hemen düşündüm beyne çok yakın allerjiside  olabilir, ben bu konu     üzerinde çok durdum yoksa bu iş benim konum değil  Benim yaptığım çok yanlış ve benim gibi yanlış yapanlar olabilir diye  vurgu yapıyorum.

Hayati bir yanlış Mustafa hocam.Arı zehiri veya sokmasının faydası ve bu konuda tedavi çalışmaları vardır Mısırdaki bunun bir örneğini videolar bölümünde gündeme getirmiştik.Murat AKIN hocamın arıcı diploması ne işe yarıyor sorulu konu bölümünde hakimin karşısına gecince anlarsın sözüne daha fazla mana yüklemeye başladım.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem

Çevrimdışı kabaoğlubal

• Ana Arı
  • mustafa kabaoğlu
« Yanıtla #27 : Nisan 07, 2011, 22:30:53 »
    Tabiiki yanlış ,ben genelde yaşadıklarımı paylaşıyorum onun içinde israrlı davranıyorum.

Çevrimdışı muratyucedag

• Boş Petek
« Yanıtla #28 : Mayıs 08, 2011, 22:42:03 »
faydasi onun olsun

Çevrimdışı necdet hoca BANAZ

• Pupa
« Yanıtla #29 : Mayıs 29, 2011, 22:11:07 »
Üç gün önce sağ kaşımın üzerinden bir arı soktu.bugün sağ gözümün kenarları ve burnumun sağ kenarı biraz şiş.yani tipimizi bozdu:)ama rahatsız değilim.bu sene bütün kış omzumda ağrı vardı,bakalım faydasını görecez mi?