Gönderen Konu: Arı sokması şişkinliğine ısı tedavisi ?  (Okunma sayısı 44549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı durmus100

• durmus pilavci
  • Pupa
  • Yer: japonya /wakayama
  • her bahar arilari ciceklerle bulusturabilme umidiy
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 13
  • Rakım: 100*450m.
Ynt: Arı sokması şişkinliğine ısı tedavisi ?
« Yanıtla #45 : Nisan 20, 2012, 16:51:57 »
herkese selamlar 

ari  sokmasi!!!
  sokacak  kardesim  tek  bir  ari  butun  koloniyi  kurtaracagini  saniyor  ve  haklida

simdi  alerji  diyoruz  yok  sisti  yok  kasiniyor  falan  da  filan da..

bu  alerji  dedigimiz  sey    nerede  baslayip  nerede  bitiyor  ??????    alerji  nedir???

once   nasil  bal  alacagiz  degil  nasil  arilardan  zarar  gormeden    bu  isi  basabiliriz  ??

benim  bildigine  gore  insanlarin  yuzde  99 u alerjili!!! ari ya  karsi  sivri sinege  40 ayak  falan  filan 

bunlara  alerjileri  olmayan  arkadaslar  var  mi  aramizda???   

ha  bu  arada  ben  simdilik  cok  zorda  kalamadikca  maskede  kullanmiyorum  arada  bir  sokuyor  arilar  tabi..  bende  olsam    ogluma  fiske  vurani  ve  evimden  seker  calani   asure  yaparim  !!

arida  yapacaaaaak!!!!   ozaman  insan  oglu  ayagini  denk  alacaksin!!!!

simdiiiiii!!!   ari  soktugunda  ignenin  girdigi  yer  kizaran  arkadaslar   sisen  arkadaslar  kusan  arkadaslar    yorgunluk  hisseden  arkadaslar  dili  sisen  falan da  filan    alerji  illaki   sisecek  veya  kasinacak  diye  bir  kaide  yoktur!!!!!!   bizim  gordugumuz  yerin  degilde  gormedigimiz  yerin  sistigini  dusunsenize!!!!!  alerji sinirlarini  vucut  veya  doktor  koyuyor  biz sadece  sismeye  veya  kasinmaya  ilgi  gosteriyoruz!!

alerjinin  ilerleme  hatti!

insan  vucudundaki  hucrelerin  patlamasiyla  oluyor  bildigime  gore bu  patlamanin  boyutlari da  bizim  icimizdeki  gucun  ve  zehirin  derecesine  gore  degisiyor  !!!

tabi  bu  is   yok  ben  tek  basima  bir  ordu  gibi  insanim  tek  elimle  on  kisiyi   sallarimla  olmuyor!!!
    yahuuuu 

yokmu  hem  arilari  seven  hemde  insan  vucudu  ve  alersi  ve  insan  vucudundaki  hucreler  hakkinda    ansiklopedi  yazabilip  butunumuzu  siniflandiracak  bir  doktorumuz!!  ????

yanlis  bilgilendirmenin  sonunda  olum  var  arjkadaslar!!!!

kovanin  yakininda  siz  arilarla  ugrasiyorsunuz  diye  icinde   kendi icinde  arilara  ve  size karsi  guvenin  olan  3 veya  5  yasindaki oglunuz veya  kiziniz!!  arilar  tarafindan sokuldu  !
eli yuzu  sisti   siz  hastane  falan  derken   kucaginizda  ALLAHin  rahmetine!

elinizde kalan  4 tane  kovan!!!!!!  ama  en  degerli  olan  geleceginiz  gitti!!!

hayal gucunuzu  kullanarak   kafanizda   kurun  bakalim  gece  uyuyabiliyormusunuz!

siz bosverin  arinin  balini  aliyoruz  ignesinede   sabir  edicez  demeyin!!!  gerekir se  giyinin 

uzaya  gider gibi  astronot  gibi  giyininnnnnn!!!  herkese  saygilar!!!!!!!!   

Çevrimdışı durmus100

• durmus pilavci
  • Pupa
  • Yer: japonya /wakayama
  • her bahar arilari ciceklerle bulusturabilme umidiy
  • Kovan Sayısı: 13
  • Rakım: 100*450m.
« Yanıtla #46 : Nisan 20, 2012, 17:20:14 »
ASİK VEYSEL  benim   sadik yarim  kara  topraktir  !!!!

ridvan hocam  kor olmak   veya  gorememek  veya  gormek  istememek  ayni  yola  cikar  ama  cok  farkli seylerdir!!!   dunyada  bulunan  her turlu  varligin   veya hatta  tasin  bile  bir  anlami  varki  dunyada  ! unutmayin  insan oglu yasarken  egemen  oluncede  gubredir!!!  dusunun  tasinin !!  ona  gore  hareket edin!!!  once  dunyayi  ve  dunyanin  icindeki  varliklari  hayatlarini ortaya  koyarak  ahenkle  nesillerdir  suren  dansina  bir  bakin!!!!   

Çevrimdışı yalçın meriç

• Ana Arı
  • Yer: kdz.ereğli
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 15+3 kutu
  • Rakım: 100m.
« Yanıtla #47 : Nisan 20, 2012, 17:54:20 »
   Japonyada yaşıyan arkadaşlar bakıyorum artık Türkçe'yi unutmaya başlamışsınız artık,yazdıklarınızda bayağı anlam düşüklüğü var ve ne yazdığınız anlaşılmamıştır. ;D Tabii uysal davranmazsanız, hırçın ve hızlı hareket yaparsanız arılar insanı tabii sokacaklardır çünki arı kovanındakinden başkasını tanımaz.Maske ve eldiven giymek şarttır.
Eğer bir güzelliğin yoksa,ben sana nasıl derim çok güzelsin diye.!

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 50+9 ruşet+5 ana kutusu
  • Rakım: 61
« Yanıtla #48 : Nisan 27, 2012, 11:36:01 »
bazı üsdatlar ana arı lavrası yiyerek bagışıklık kazandıklarını şişme ve acının hiç olmadıgını söylerler ama ne kadar dogru yorumlayana kalmış

Yaman, yüz hariç :) :) Dr Allerset diye bir ilaç verdi bakalım sonuç ne olur.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

İÇİNİZİ TEMİZ TUTUN İÇİNİZİ SICAK TUTUN Kİ

DIŞINIZ TEMİZ VE SICAK OLSUN.

• Ana Arı

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

Çevrimdışı Resul YAMAN

• İşçi Arı
  • Kovan Sayısı: 4
  • Rakım: 100
« Yanıtla #50 : Nisan 27, 2012, 16:21:16 »
mustaf abi geçmiş olsun ama en dogal botoks bu olsa gerek :) birde geçen yaz bende öpülmüştüm hafta içi oldugundan ertesi gün şirkette açıklama yapmaktansa doktora gittim tek bir igne ile   3 saat sonrasına bir şey kalmamıştı 
BALINIZ ÇOK,ARINIZ DAİM OLSUN

Çevrimdışı AbdulCELİL

• İşçi Arı
  • Yer: Kahta \ Adıyaman
  • Memleket: Ürgüp - Çaykara
  • Kovan Sayısı: 4
  • Rakım: 675
« Yanıtla #51 : Nisan 27, 2012, 16:44:13 »
Mustafa Abi şifa olsun inşallah. MAskenin içinden nasıl başardılar abi , maskede yırtık mı var ?
Bilmez misin ki, göklerde ve yerde ne varsa hepsinin mülkiyeti Allah'a aittir; (Maide 40)

Çevrimdışı msceylan

• M.Sedat Ceylan
  • Ana Arı
  • Yer: Ankara- Ayaş-Başayaş Köyü
  • Ziraat Y.Müh.
  • Kovan Sayısı: 100+ 2 ortak
  • Rakım: 1200m.
« Yanıtla #52 : Nisan 27, 2012, 16:56:43 »
Geçmiş olsun, benimde burunu pek severler :)

Çevrimdışı adem çelik

• Pupa
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 17
  • Rakım: 1200
« Yanıtla #53 : Nisan 27, 2012, 17:43:52 »
ben kendi adıma arı sokarsa hemen sirke sürüyorum ve en ufak bir şişlik olmuyor. en son geçen pazar günü 2 yaşındaki oğlumu elinden soktu sirke onda da işe yaradı. biraz koku oluyor ama o kadar da olsun :)
şu çeşmenin suyu ne güzel su içmeye tası yok. kırma insan kalbini yapmaya ustası yok.

Çevrimdışı msceylan

• M.Sedat Ceylan
  • Ana Arı
  • Yer: Ankara- Ayaş-Başayaş Köyü
  • Ziraat Y.Müh.
  • Kovan Sayısı: 100+ 2 ortak
  • Rakım: 1200m.
« Yanıtla #54 : Nisan 27, 2012, 18:25:52 »
fenistil pomat ;)

• Ana Arı
« Yanıtla #55 : Nisan 27, 2012, 18:48:34 »
Mustafa Abi şifa olsun inşallah. MAskenin içinden nasıl başardılar abi , maskede yırtık mı var ?

Maskeyi sonra taktım AbdulCELİL, :) şifa olur inşaallah.

Sonradan sıcak uygulama yapmak şişi arttırıyor,soğuk uygulama şişe faydalı.

Kaşımdan vuruldum cene kısmım şişti :)

Dr un acıklamaları cok yerinde.

Gecmiş olsunlara teşekkür ederim.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

Çevrimdışı yusuftv

• Boş Petek
  • Yer: zonguldak ereğli
  • Kovan Sayısı: 2
« Yanıtla #56 : Haziran 22, 2012, 10:03:24 »
Ben de ariciliga yeni basladim. Bu isi amator olarak yapan bir  arkadasiminin yaninda ben de ugrasiyorum. Gecen sene cok ari soktu ama hic birsey olmamisti. Bu sene arilar bir defa soktugu zaman mahfoluyorum. Bir soktugu yer 2 gun sis kaliyor. Kasinitisi da cabasi. Eskiden koyde esek arisi soktugu zaman (sari kirmizili buyuk ari) camur surerdik fazla sismezdi. Bazen su olmadigi zaman tukurukle camur yapip o bolgeye hemen surdugumuzde fazla sismezdi. Ama boyle yapmadigimiz zamanlar gozlerimiz komple kapanirdi.
Beni genelde arilar  maskenin uzerinden sokuyor. Maske takiliyken genelde  yanak bolgenden sokuluyorum. Bazen kot pantolon uzerinden soktugu da oluyor. Ariciliga cok merakliyim, cok da seviyorum ama bu sokulma korkusu beni artik frenlemeye basladi.
Arilarin cinsi ile sokma siddeti bayagi farkediyor.

Çevrimdışı Kadir ÇAKIR

• Çile çekilmeden rahatlığa kavuşulamaz...
  • Ana Arı
  • Yer: Kayseri
  • Arının evini yıkan, balın tatlılığıdır.
  • Kovan Sayısı: 5 Kovan, 3 Çiftleştirme Kutusu
  • Rakım: 1071
« Yanıtla #57 : Haziran 22, 2012, 11:15:33 »
Ben de ariciliga yeni basladim. Bu isi amator olarak yapan bir  arkadasiminin yaninda ben de ugrasiyorum. Gecen sene cok ari soktu ama hic birsey olmamisti. Bu sene arilar bir defa soktugu zaman mahfoluyorum. Bir soktugu yer 2 gun sis kaliyor. Kasinitisi da cabasi. Eskiden koyde esek arisi soktugu zaman (sari kirmizili buyuk ari) camur surerdik fazla sismezdi. Bazen su olmadigi zaman tukurukle camur yapip o bolgeye hemen surdugumuzde fazla sismezdi. Ama boyle yapmadigimiz zamanlar gozlerimiz komple kapanirdi.
Beni genelde arilar  maskenin uzerinden sokuyor. Maske takiliyken genelde  yanak bolgenden sokuluyorum. Bazen kot pantolon uzerinden soktugu da oluyor. Ariciliga cok merakliyim, cok da seviyorum ama bu sokulma korkusu beni artik frenlemeye basladi.
Arilarin cinsi ile sokma siddeti bayagi farkediyor.
Yusuf bey bizim gibi acemi arıcıların korktuğu tek şey arıların sokması benim gibi yapın herşeyden 2 şer tane giyin faydasını göreceksiniz :)

Çevrimdışı yalçın meriç

• Ana Arı
  • Yer: kdz.ereğli
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 15+3 kutu
  • Rakım: 100m.
« Yanıtla #58 : Haziran 22, 2012, 18:36:42 »
   Maskenizi giymeden önce içini kontrol ederseniz size tuzak kuran arıyı yakalarsınız ve dışarı atarsınız ve sizi sokamazlar. :D    Yok eğer maskeniz delik ise veya etek kısmı bol ise bu arılara davet olarak kabul edilir ve birde işlem sırasında arılarıda coşturursanlz o sırada sizi sokmak için her çareye baş vururlar ve bu aralıklardan içeri girip görevlerini yaparlar. :o
Eğer bir güzelliğin yoksa,ben sana nasıl derim çok güzelsin diye.!