Gönderen Konu: Arı Kuşu ile Mücadele  (Okunma sayısı 103257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 150 (+ - %10)
  • Rakım: 340
Ynt: Arı Kuşu ile Mücadele
« Yanıtla #345 : Ağustos 28, 2016, 23:28:54 »
1 aydır çama arı yetiştiricez diye besliyoruz kızları 1 haftadırda bakamamıştım iş nedeniyle bomba gibi biz hazırız artık gidelim diyen arıları bugün görünce içim eridi. Gittiğimde arılıkta abartısız yüzlerce arı kuşu sorti üstüne sorti yapıyorlar üstelik bendende kaçmıyorlar nufusda en az %30 azalma var onlar akdenizi geçecek derken biz egenin öbür ucuna varamıycaz. Yazık vallahi bunca emeğe 3 bin liralık şeker yiyen arılar 1 haftada perişan oldular üstelik çamdada çalışacak arı kalmadı. Arı kuşunun kovanlara çok zararı olmaz diyenler birdaha düşünsün. Yasak masak hikaye bence ülke çapında avlanması öncelikli hayvan ilan edilmeli. Tükenmezler ama tüketmezlerde en azından.

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
« Yanıtla #346 : Ağustos 29, 2016, 11:11:34 »
Arılıkta tek başına kalmış teknik kütük kovanın başından ayrılmıyorlar.Zaman zaman kapıyı dahi tıklıyorlar çıkmıyormusunuz diye.

Arı kuşlarının olduğu zaman Arıya şerbet vermek tehlikeli arı çıkmak istiyor şerbeti alınca bu seferde arı kuşuna yakalanıyor.

Arılıkta bir büyük demir varil içinde uzun demir çubukları  ve sağlam bir odun vurunca çıkan tiz ses uzaktaki arı kuşlarını dahi kaçırıyor.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem

Çevrimdışı ck6233

• Boş Petek
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #347 : Şubat 14, 2018, 17:35:08 »
Bu dünyada her canlının bir düşmanı vardır. Biz buna doğal seleksiyon diyoruz.
Eğer beddua etmeye başlayacaksanız; buna, arıları yiyen arı kuşundan başlamanız gerekmez miydi?
Arıyı, arı kuşu öldürüyor. Arı kuşunu da insan. Bu şekilde ekolojik denge sağlanmış oluyor..

Sizin bu yazdığınız yorumun;
Afrikada bir geyiği yiyen aslana beddua etmenizden farkı yok bence .. ;)
Arı kuşların olduğu yerlerde Sarıca ve eşekarıları fazla olmaz .kuşlar tarafından eşşek arıları YÖK edilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi