Gönderen Konu: Arı alerjisi TEDAVİSİ  (Okunma sayısı 18973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 19 + 3 çiftleştirme kutusu
  • Rakım: 1200
Ynt: Arı alerjisi TEDAVİSİ
« Yanıtla #30 : Eylül 28, 2017, 22:29:51 »
Geçmiş olsun.

Allerset’i kayınpederim kullanıyor. Sizinki kadar değil ama zaman zaman onda da şişme oluyor tüm vücutta. Arı sokunca hemen allerset içtiğinde daha yumuşak atlatıyor bu durumu.

Çevrimdışı Ruhi EREN

• Pupa
  • Yer: konya-Ereğli
  • Kovan Sayısı: 16 bölmelerle 29 oldu
  • Rakım: 1600
« Yanıtla #31 : Eylül 29, 2017, 19:07:55 »
42 yaşındayım hayatım dağda taşta geçti.Hayvanları çok seviyorum.Özellikle arıları.Bilgisayar teknikeriyim.Ailemizin şehir dışında büyük bir bahçesi var Aydın da.Bende buraya 4 kovan arı satın aldım .Bahçemize çoğu zaman arıcılar konaklaması için arı kovanı koyarlar.Bunlardan gelen bir oğul ile 5 kovan arım var şuan.Yaklaşık 3 ay önce 2 arı elimdeki eldivenden beni soktular.Hayatımda çoğu kez arı tarafından sokuldum.Eşek arısı, sarı arı, siyah uzun arı ,bal arısı .Neredeyse bölgemizde yaşayan tüm arılar tarafından sokuldum.Ama bu sefer yaklaşık 10-15 dk sonra vücudumda aşırı bir ateşlenme ,ayaklarımda karıncalanma ve yanma oluştu.Bende yorgunluktandır dedim ama akabinde gözlerim kararmaya başladı.Neyseki ablamın yanına kadar gidebildim.Sonrası düştüğümü hatırlıyorum .Tabi gözlerimi hastanenin acilinde açtım.Kendime geldiğimde mide bulantısı oldu ve bol bol kustum.2 iğne ve 2 serum vermişler.Nabız düşüp şoka girmişim.

Sonrasında tedbirli olmama rağmen aynı olan yine tekrarlandı.Yine hastanede gözlerimi açtım.Allahdan hastane bahçeye yakın.Eczacı arkadaştan allerset diye bir hap aldım.Hoş daha kullanmadım.Yani arıların yanına gitmeye korktuğumdan kullanmadım.

Bu anlattıklarım doğrultusunda başından bu tip bir olay geçen ve çözüm bulan bir arkaşımız varmı.? Birde tecrübesi olanların önerisi nedir.

Arılarıda bırakmak istemiyorum. Bu hap yeterli olacakmıdır yoksa Üniv hastanesinde testle iğnesi varmış almak gerekiyormu.

Teşekkürler.
Tıp fakultelerinin endokrinoloji bölümünde tedavisi yapılıyor. Biraz uzun bir tedavi süreci var. Bir arıcı arkadaş çocuğunu tedavi ettiriyor. fayda sağladığını söyledi. Yalnız 4 yıla kadar sürebilen bir tedavi. Mutlaka yaptırın. Hapla filan olacak bişey değil. Tedavi olmadan arıya yaklaşmayın. Şakası yok. Arı alerjisi hayati risk taşır.

Çevrimdışı Furkan Güner

• Pupa
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: Şuan Yok :)
  • Rakım: 1490
« Yanıtla #32 : Eylül 29, 2017, 21:49:02 »
Beni bir kaç gün önce boynumdan, tam damar üzerinden bal arısı soktu. İğnesini yaklaşık 5 dakika sonra çıkarttım. Önce her iki kulak içimde de yanma ve kaşınma oldu. Sonra bu kaşıntı kafamı komple sardı. Eve gittiğimde vücudumun yarısından fazlası kızarmıştı. Doktorun bahar alerjisi için verdiği Aerius adında ilacı içip, Stilex isimli jeli sürdüm. Aerius'u eczaneye sorduğumda, arı sokmasında kullanabileceğimi söylemişti. Vücudum hem kaşınıyor hem kızarıyor hem de su toplaması gibi kabarcıklar çıkıyordu. Bacaklarımda bile çıkınca korkmaya başladım ama 2-3 saat içinde tamamen geçti.

Bu sene 30'a yakın iğne yedim ama ilk defa böyle oldu. Alerjim var mı yok mu anlamadım. Boyundaki damara denk geldiği için mi böyle oldu?

Bir de bu Stilex jel pek etkili gelmedi. Her arı sokmasında sürüyorum ama ne kaşıntıyı alıyor, ne de şişmesine engel oluyor.
Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur...

Çevrimdışı HAKAN İNANÇ

• Ana Arı
  • Yer: kayseri-tomarza
  • Kovan Sayısı: 20-25 arası
  • Rakım: Erciyes e yakın.
« Yanıtla #33 : Eylül 29, 2017, 23:01:31 »
Geçmiş olsun.

Allerset’i kayınpederim kullanıyor. Sizinki kadar değil ama zaman zaman onda da şişme oluyor tüm vücutta. Arı sokunca hemen allerset içtiğinde daha yumuşak atlatıyor bu durumu.
Allerset ilacının çocuklar için şurup şeklinde olanı da var.
Çocuğu olanlar mutlaka arılıkta bulundırmalı.
Gönül kazanmak istiyorsan, sevgi tohumu ek. Cenneti kazanmak istiyorsan, yollara diken serpmekten vazgeç.!
MEVLANA