Gönderen Konu: Varroa ile doğal mücadele Ruhubarb (ravent, ışgın).  (Okunma sayısı 1136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ffmsahin

• Ziyaretçi
Ynt: Varroa ile doğal mücadele Ruhubarb (ravent, ışgın).
« Yanıtla #15 : Ocak 05, 2018, 18:21:20 »
muamer bey çelişkili yazıyorsun doğalıktan bahsediyorsun aside ilaca karşısın bir hafta on günde arıya bir bagaj dolusu kek ve şurup yediriyorsun kolaygelsin.

doğal evet. aside ilaca karşıyım evet. balla beslemek en iyisi ancak pancar şekeri teşvik beslemesine ve kış stoğu yoksa karşı değilim. kekin doğal olanina evet. taze polen bal ve pancar şekerinden başka bişey katılmasına karşıyım. hertür vitamin minerale karşıyım. doğal bitkilere karşı değilim.

ffmsahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 05, 2018, 19:16:11 »
muamer bey çelişkili yazıyorsun doğalıktan bahsediyorsun aside ilaca karşısın bir hafta on günde arıya bir bagaj dolusu kek ve şurup yediriyorsun kolaygelsin.

önceki yıllarda arıya mart ayında yetiştiremeyenleri de gördük. ters tarafından çarpıtmışsınız belliki konu anlaşılmamış. bu yılki mevsimin o  yılki mevsimle aynı ortak özelliklerinden bahsettim, mart ayına kendi kekinizi şurubunuzu kendini z yapın diye. eleleme cebiniz çarpılma sın diye. tercih meselesi. ama önyargılı ve hep bilinç altında hep ticari mantaliteyle hareket edilecekmiş gibi bi algı var.

unutmayalım ki bu forumda her meslekten arıcı var. bilgiler derya deniz bizde faydalanmaya çalışıyoruz herkes gibi. birbirimize faydamız dokunması gerekir. amacımız iyi bir arıcı olup kaliteli bal almaksa, aynı gemideyiz unutmayalım lütfen.

ffmsahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2018, 19:18:11 »
Burası bir ansiklopedi olduğu için bilmeyenlerin açtığında doğru ve kesin bilgilere ulaşması gerekir.

katılıyorum ve dikkate alıyorum hemen.eyvallah uyarınız için