Gönderen Konu: 2. Armasad Arıcılık Fuarı ANKARA 16-17-18 - 19 Kasım 2017  (Okunma sayısı 2115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • Yer: hatay-defne-harbiye-<zirve>
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 57
  • Rakım: 240
Ynt: 2. Armasad Arıcılık Fuarı ANKARA 16-17-18 - 19 Kasım 2017
« Yanıtla #60 : Kasım 21, 2017, 21:15:39 »
bravo özer,çok güzel fotoğraflar paylaşmışsın,ama özellikle o kızma abicim ismini unuttum yazını okuyunca inan bana sesli güldüm ;D ;D ;D,hani isimler ve foto eklemişsinya,halil bilen,ali korkmaz,numan yıldıran,ibrahim akgöl....sonra bu abinin adının unuttum ;D ;D ;D
benim ençok başıma gelen şey,hep isimleri hafzetmekte sıkıntı yaşarım..sürekli içimden bu abinin adı neydi yaaa,adamın dediklerinden ziyade aklım adamın ismiyle alakalı kalır bazen ::) ::) ::) alemsin özerr ;D ;D ;D

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #61 : Kasım 21, 2017, 21:25:42 »
Fuar alanı geniş olduğundan gezen de az olunca sakin, sakin gezilmiş.

Sakin olunca itiş, kakış olmamış arıcıların tanışması daha kolay olmuş.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 19 + 3 çiftleştirme kutusu
  • Rakım: 1200
« Yanıtla #62 : Kasım 21, 2017, 23:13:31 »
Fuarda hem arıcılar hem de firmalar çok ilgili ve sıcak kanlıydı. Ama bir firmayı biraz soğuk ve ilgisiz buldum. Daha evvel Facebook’ta da attığım mesaja cevap vermeyen bu firmanın bir ürününü kullanıyorum ve memnunum da. Yeni sezon planlamamda da sağlam bir alışverişim olacaktı. Ama bu ilgisiz tutumdan sonra alternatif arayışına girdim.

Çevrimdışı eskipazarlı

• Larva
  • **
  • Yer: Eskipazar/Karabük
  • Mevlüt SÖĞÜT
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 85
  • Rakım: 900
« Yanıtla #63 : Kasım 22, 2017, 00:50:58 »
Fuarın 3. günü (Pazar) ben de gezdim. Bir akrabamızın düğünü vesilesi ile Ankara'ya gittik. Bu arada düğün merasiminden kaçamak yaparak fuarı gezdim. Böylece de ilk defa bir arıcılık fuarı gezmiş oldum.

Baya güzel malzemeler vardı. Paramın yettiği kadar da alışveriş yaptım. (Çıta, kovan üst bezi, fırça, el demiri, maske, süzgeçli huni vs.)

Bence faydalı. Bulunduğum yer ufak bir ilçe. Fazla bir malzeme bulunmuyor. Fuarda daha önce görmediğim bir çok ürün görme fırsatım oldu.

Akvaryum türü kovan ilginç. Evde süs balığı besler gibi şeffaf kovan.  :-\ AMA RİSKLİ.  :)

Kara kovan güzel bir işçilik ama 1,000 TL de güzel. :)

Bir sürü çeşit varoa ilaçları var ve her kes kendi ürününün ne kadar etkili olduğunu anlatıyor.

Bir firmadan 90 kovana yetecek miktarda aldım. İlk baharda deneyeceğim bakalım.

Avni Bey'in icadı da baya ilginç. Çeşmeye monte edilen giriş aparatına delikler ilave etmiş ve içine süngerimsi bir madde yerleştirmiş. Ona ilaç döküyorsunuz ve varoalar arıdan kaçıyor. Tanesi 8 TL.  ::) :-\  Bana cazip ve anlattığı kadar inandırıcı gelmedi. Belki de doğrudur. Denemek lazım.
Herhalde kendi yazdığı olsa gerek ve masa üstünde sergilediği "arıcılık kitabının ücretli mi" olduğunu soran bir arıcıyı nerdeyse bir dövmediği kaldı.  ;D ;D ;D

Halil Bilen beyin konferansını biraz dinledim. Arı sütü üreticiliği hakkında değerli bilgiler veriyordu. Bu benim hiç bir zaman yapabileceğim bir şey olmadığından, orada vakit kaybetmektense fuarı gezmenin daha yararlı olduğunu düşünerek çıktım. Öğleden sonra gitmiştim ve vakit dardı. Halil Bey kusuruma bakmasın.

Güzeldi bence, her sene devam etmeli .

Bilgi paylaştıkça çoğalır.