Gönderen Konu: Oğul birleştirme  (Okunma sayısı 222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunus031206

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: ankara
Oğul birleştirme
« : Ağustos 17, 2017, 10:52:29 »
Bu sene  üç dört tane oğul aldım şu son durumları 2. 3. 4.5 çıta oldular malum kışa gireceğiz bu kolonilere ne yapmam gerekiyor. birleştirmek mümkünmü saygılar

Çevrimdışı KARABACAK

• İşçi Arı
  • Yer: KÜTAHYA
  • Ömer Faruk Karabacak
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 6 + 3 Bölme + 3 Oğul
  • Rakım: 1080
Ynt: Oğul birleştirme
« Yanıtla #1 : Ağustos 17, 2017, 12:09:34 »
Dostum birleştirmekden ziyade anaları iyi ise diğer kovanlardan kapalı yavrulu cerceve girsene 3 kovana  her kovana iki cerceve olmak kaydıyla 6 kapalı cerceve girebilirsen vede

şerbetle düzenli beslersen bençe kisa kadar kafaden 6 7 çerceve olurlar vede iyi bir varro mücadelesi ile kışdan çıkarlar gibi geliyor. Bir düşün derim ;)  Tabi elinde güçlü kovanın

varsa yapabilirsin bu kapalı yavru verme işini 10 ve üstü kavanın varsa sıkınıtı olmaz kanımca ;) ben bu şekilde 6 kovana uygulama yaptım 5 i 4 ve 5 cercevede şu an 1,5 ay oldu

böleli kovanları  bu kovanların arı nufüsüda 1 cerceve anca çıkardı aklında olsun iki kere desdek verdim.

Çevrimdışı izzet6786

• Pupa
  • Yer: ZONGULDAK FİLYOS
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 10
  • Rakım: 350
Ynt: Oğul birleştirme
« Yanıtla #2 : Ağustos 17, 2017, 19:37:29 »
2 ve 3 er çerçeve olanları birleştirin derim.Ankara şartlarında zayıf arının kışı kayıpsız atlatması zor olur.Kapalı destek verirseniz diğer kovanlarınızda ani kadro çökmesi yaşanabilir.Zayıf arıları kuvvetlendirmek için kuvvetli kovanlarınızı zayıflatmayın derim birleştirin gitsin.
Arı bal alacak çiçeği bilir.Arı gibi çalış, aslan gibi ye.