Gönderen Konu: Cüneyt Eren ariliği  (Okunma sayısı 1496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 19 + 3 çiftleştirme kutusu
  • Rakım: 1200
Ynt: Cüneyt Eren ariliği
« Yanıtla #45 : Eylül 18, 2017, 21:24:06 »
Yarım litre yada daha az 1 e 1 surupla besleme yapıyorum 3  _4 güne bir yavru alanını bloke etmesin diye az veriyorum çünkü ilk çerçevede yavru atabileceği hiç alan yok. Diğer cercevelerdede nektar var ama sirlanmadigi için yokmuş gibi gözüküyor. Sağım yaptigim baldada sıralama azdi neden 'dir bilmiyorum sirlamiyorlar bir türlü. Ağustosun 16 'sinde sagmiştim ancak 5 te 1 i sirliydi. 

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arı verdiğiniz şerbeti sorunsuz çekiyorsa biraz daha arttırın miktarı. Ama yağmaya maruz kalacak ya da ekşiyecek kadar da vermeyin. Bir de kek koyun çerçevelerin üzerine, şerbet bitince kekten devam etsinler. Keki stok yapmazlar ama en azından karınları doyar.

16 Ağustos'ta sağım yapmışsınız ama aradan geçen 1 ay boş geçmiş sanırım. Hemen ertesi gün sıkıştırıp varroa mücadelesi ile beslemeye başlasanız iyi olurdu.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 100 adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #46 : Eylül 18, 2017, 21:25:53 »
birde kovan içindekiler strafor mu benden duymuş olma ama murat hoca kızar onlara ( çuvala sar ) ( Ama o kadar hava soğudu mu ? :-\ )

Önlem alınmış köpüğün iki yüzü kontraplak kaplı gibi duruyor.

Çevrimdışı cuneyt...ariligi

• Larva
  • **
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #47 : Eylül 18, 2017, 21:41:15 »
Arı verdiğiniz şerbeti sorunsuz çekiyorsa biraz daha arttırın miktarı. Ama yağmaya maruz kalacak ya da ekşiyecek kadar da vermeyin. Bir de kek koyun çerçevelerin üzerine, şerbet bitince kekten devam etsinler. Keki stok yapmazlar ama en azından karınları doyar.

16 Ağustos'ta sağım yapmışsınız ama aradan geçen 1 ay boş geçmiş sanırım. Hemen ertesi gün sıkıştırıp varroa mücadelesi ile beslemeye başlasanız iyi olurdu.
Verdiğim şerbeti zayıf çekiyor hala. Sağımdan hemen sonra  4 doz amitraz yaptım sonrasında fulumetrin etken maddeli şerit taktım. Giriş delikleri dar. Alabildiği kadar beslemeye devam edecem artık.

Çevrimdışı cuneyt...ariligi

• Larva
  • **
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #48 : Eylül 18, 2017, 21:46:02 »
Önlem alınmış köpüğün iki yüzü kontraplak kaplı gibi duruyor.
Evet murat hocam alttan yandan strofur a ulasamayacak kadar sifirlama kestim kontraplak ı üst kovan dış tahta seviyesinde vede örtü bezi kapatıyor strofuru.