Gönderen Konu: Herkese merhaba  (Okunma sayısı 1110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cihan14

• Boş Petek
  • Yer: Bolu
Herkese merhaba
« : Mayıs 12, 2017, 09:01:00 »
Öncelik ile herkese merhabalar diliyorum.

Bir çok farklı forum sitesine üye biri olarak bilgi paylaşımını seven biriyim. Gerçi elimize mesleği alınca biraz boşluyoruz ister istemez.

Neyse şu an Giresun'da devlet memuruyum memleketim Bolu tayin taleplerim boşa çıktığı için bir türlü memlekete gidemiyorum. Bu süre zarfında da bir çok hobimden geri kaldım. Yine de bu durumdan istifade etmeye çalışıyorum internet ortamında farklı hobiler edinmek için çabalıyorum. Bazı iş ve işlemlerin mantığını öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü benim neslim daha çok hazırı tüketmeye yönlendirildi diye düşünüyorum bu yüzden bitki yetiştirme, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda olabildiğince bilgi sahibi olmak istiyorum. Kişi işin içine girince doğaya olan saygı ve sevgisi daha da artıyor diye düşünüyorum.

Bu nedenledir ki arıcılık sektörüne bakış açımı değiştirip nedir bu işin aslı dedim ve forum sitenize rastladım ve mutlu oldum çünkü forumlar samimidir.

Herkesi şimdiden saygı ile selamlıyorum.

Forumlara aşina biri olarak sabit konular da olan ama yeni gelenler tarafından defalarca sorulan soruları sormamak adına gerekli terimsel bilgileri öğreneceğim işin özüne girdiğim de özel soruları soracağım.

E5823 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı süleymann

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Yakacık-Yenimahalle
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 8 kovan + 2 çiftleştirme kutusu
  • Rakım: 1100
Ynt: Herkese merhaba
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2017, 09:12:37 »
Öncelik ile herkese merhabalar diliyorum.

Bir çok farklı forum sitesine üye biri olarak bilgi paylaşımını seven biriyim. Gerçi elimize mesleği alınca biraz boşluyoruz ister istemez.

Neyse şu an Giresun'da devlet memuruyum memleketim Bolu tayin taleplerim boşa çıktığı için bir türlü memlekete gidemiyorum. Bu süre zarfında da bir çok hobimden geri kaldım. Yine de bu durumdan istifade etmeye çalışıyorum internet ortamında farklı hobiler edinmek için çabalıyorum. Bazı iş ve işlemlerin mantığını öğrenmeye çalışıyorum. Çünkü benim neslim daha çok hazırı tüketmeye yönlendirildi diye düşünüyorum bu yüzden bitki yetiştirme, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda olabildiğince bilgi sahibi olmak istiyorum. Kişi işin içine girince doğaya olan saygı ve sevgisi daha da artıyor diye düşünüyorum.

Bu nedenledir ki arıcılık sektörüne bakış açımı değiştirip nedir bu işin aslı dedim ve forum sitenize rastladım ve mutlu oldum çünkü forumlar samimidir.

Herkesi şimdiden saygı ile selamlıyorum.

Forumlara aşina biri olarak sabit konular da olan ama yeni gelenler tarafından defalarca sorulan soruları sormamak adına gerekli terimsel bilgileri öğreneceğim işin özüne girdiğim de özel soruları soracağım.

E5823 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

forum üyesi olarak ilk hoşgeldiniz i ben söyleyeyim
öncelikle bende memurum bu yüzden yapabilirmiyim diye bir sıkıntıya düşmeyin
bu forum kendini aşmış aradığın tüm bilgiler var
ayrıca cevap konusunda anında dönüşler olur
geçenlerde bahçem için bir foruma üye oldum bir soru sordum 3-5 kişi okumuş cevap yazan bile yok 2 aydır yazacaklar bakalım
her türlü arıcılıkla ilgili sorularınız buradan cevaplanır saygılarımla Süleyman ÇELEBİ

Çevrimdışı _ÖZGÜR_

• Larva
  • **
  • Yer: Karacabey / BURSA
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 6
  • Rakım: 20
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2017, 14:36:23 »
Merhaba foruma hoş geldiniz Cihan Bey,
İnanın forumda soru sormaya bile gerek kalmıyor aradığınız her bilgi mevcut. Bu forumu takip etmeye devam ederseniz çok yakın zamanda bu hastalık size de bulaşır ve bir daha bırakamazsınız ama kesinlikle pişman olmazsınız. şimdiden bol şans.

Özgür SARI
5349838900
"Karacabey"

Çevrimdışı Muratcan Öztürk

• İşçi Arı
  • Yer: GiRESUN
  • Muratcan Öztürk
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 36
  • Rakım: 300
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2017, 14:59:36 »
hoşgeldiniz giresundan ayrılmak zordur :)

giresun çıkamassun ;D ;D ;D
MURAT52

Çevrimdışı cihan14

• Boş Petek
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2017, 22:04:45 »
forum üyesi olarak ilk hoşgeldiniz i ben söyleyeyim
öncelikle bende memurum bu yüzden yapabilirmiyim diye bir sıkıntıya düşmeyin
bu forum kendini aşmış aradığın tüm bilgiler var
ayrıca cevap konusunda anında dönüşler olur
geçenlerde bahçem için bir foruma üye oldum bir soru sordum 3-5 kişi okumuş cevap yazan bile yok 2 aydır yazacaklar bakalım
her türlü arıcılıkla ilgili sorularınız buradan cevaplanır saygılarımla Süleyman ÇELEBİ

moral verici yorumunuz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim Süleyman bey
Forumu üye olmadan da dışarıdan takip edebilirdim ama dediğiniz gibi bir kaç konuyu okuyunca içerisinde sıcak bir sohbet olduğunu görünce bende dahil olmak istedim. Özellikle başka hobilerim ile ilgili olan forumlarda kurduğum arkadaşları düşününce bu forumda da arkadaşlık edinebilirim diye düşünmedim değil  :D  :D  :)
saygılarımı iletiyorum :)

Çevrimdışı cihan14

• Boş Petek
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2017, 22:06:52 »
Merhaba foruma hoş geldiniz Cihan Bey,
İnanın forumda soru sormaya bile gerek kalmıyor aradığınız her bilgi mevcut. Bu forumu takip etmeye devam ederseniz çok yakın zamanda bu hastalık size de bulaşır ve bir daha bırakamazsınız ama kesinlikle pişman olmazsınız. şimdiden bol şans.
Çok teşekkür ederim Özgür bey :)

bende aynı şeyi düşünüyorum. Fakat şuan ki şartlarda biraz zor ama uygun zamana kadar buradan gerekli bilgileri öğrenmeye çalışıp bu alanla ilgili ilk fırsatı bulduğumda uygulamaya geçmeyi düşünüyorum. Sizlerin uygulamalarından ilham toplamam şart :)

Çevrimdışı cihan14

• Boş Petek
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2017, 22:08:38 »
hoşgeldiniz giresundan ayrılmak zordur :)

giresun çıkamassun ;D ;D ;D

Giresundan birinin yazmasına sevindim hocam :) var ol

Bizim ki memleket hasreti yoksa giresun güzel il :)

Bilmiyorum hangi ilçedesiniz ama uygun bir zamanda ziyaret etmek isterim sizi hocam :)

saygılar