Gönderen Konu: Torku şeker ile yapılan anlaşma hakkında.  (Okunma sayısı 2252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
Ynt: Torku şeker ile yapılan anlaşma hakkında.
« Yanıtla #30 : Ocak 03, 2018, 12:07:41 »
Yasın kardeşim hayırdır :)  Dış ticaret şirketi filan mı kurdun ne formmus arkadaş  pazar durada imişde haberimiz yok :)
Bizimki manevi ticaret kardeşim.
Nasip olursa Umreye gidiyorum 15 inde.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı KARABACAK

• Ana Arı
  • Yer: KÜTAHYA
  • Ömer Faruk Karabacak
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 28
  • Rakım: 1080
« Yanıtla #31 : Ocak 03, 2018, 12:37:53 »
Ooooo hadi hayırlı olsun inşallah benim gibi şoka uğramazsın. Orda insana sabır kelimesini gayet iyi öğretiyorlar insana.

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #32 : Ocak 03, 2018, 12:52:19 »
Ooooo hadi hayırlı olsun inşallah benim gibi şoka uğramazsın. Orda insana sabır kelimesini gayet iyi öğretiyorlar insana.
Çok gittim kardeşim oraları biliyorum.
Bi sıkıntı olmaz sıkıntı bizde sabırsız bir milletiz sabrı öğretiyorlar bize.
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • Yer: hatay-defne-harbiye-<zirve>
  • ismail akyüz
    • https://www.facebook.com/ismail.akyuz.984
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 80
  • Rakım: 240
« Yanıtla #33 : Ocak 03, 2018, 13:26:27 »
Suudiarabistandakiler bizden gelen balı pek istemezler.

Bizim balların hileli olduğunu düşünüyorlar, bazen de haklılar hani.

Bir tane 3 kağıtçı çıkmış, diğerlerini aynı düşünüyorlar.

Kurunun yanında yaşta yanıyor.

Diğer ülkeler için bir şey diyemem, belki onlar alır.

bu arapları daha önce çok sahte balla kandırdıkları için her ild etahlil lanbaratuarları var murat hocam,onun için önce numune istiyorlar,beğenmeyince geri gönderiyorlar,orda tüketim çok fazla..

ffmsahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Ocak 03, 2018, 16:42:59 »
hocam fiyat farki varmi turkiyeden ne kadara gider ortalama mesela kargo ucreti saymiyorum.

ffmsahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ocak 03, 2018, 16:44:15 »
birde hocam, senin bali burdan ucuza alip arabistanda türk turistlere 2 kat fiyattan çakmasinlar doğal bal diye

Çevrimdışı ismail akyüz

• Ana Arı
  • Yer: hatay-defne-harbiye-<zirve>
  • ismail akyüz
    • https://www.facebook.com/ismail.akyuz.984
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 80
  • Rakım: 240
« Yanıtla #36 : Ocak 03, 2018, 18:57:12 »
muammer bey yurt dışında güvenilir bir kişi şart ve bu güvenilir kişi sizin işinizi hatir ićin değil kendisi de kazanmak için yapıyor olmalı,toplu alımlarda balın kalitesine göre farkĺı fiyatlandırma olur! orda pakistanlılar sahte balın alasını yapıyorlar,bunlar kandirila kandirıla  her şehirde tahlil labaratuarları kurmuşlar
 onun için önce numune gönderilir! toplu alımlarda burda sattıgimın yarı fiyatına veriyorum! ama toplu gönderim yapıyorum..

ffmsahin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ocak 03, 2018, 19:09:41 »
muammer bey yurt dışında güvenilir bir kişi şart ve bu güvenilir kişi sizin işinizi hatir ićin değil kendisi de kazanmak için yapıyor olmalı,toplu alımlarda balın kalitesine göre farkĺı fiyatlandırma olur! orda pakistanlılar sahte balın alasını yapıyorlar,bunlar kandirila kandirıla  her şehirde tahlil labaratuarları kurmuşlar
 onun için önce numune gönderilir! toplu alımlarda burda sattıgimın yarı fiyatına veriyorum! ama toplu gönderim yapıyorum..
Bal fiyatlari artar ulkemizde ilerde. Balparmak kestane balini kilosu 141 tl ile rafa koydu. Kestane bali edefi 160 olmali en az diyor tüm üreticiler. Aricilar olarak kaliteli bal yaparsak ihracata gerek kalmaz yari fiyatina. Prensiplerimin arasinda üretmediğim bali satmamak var, başkasiniin balini satmamak var. bursada dağ isimli bi marka çikmiş, güneydoğu bölgesi çiçek bali satiyor, bursa baliymiş gibi.12 tane 10gr.propolis ekstratini 60dan veriuor, icine su ve e211 kstki maddesi koymuş.koyduğu katki maddesi dna hasari yapiyor insanda. Gel de anlat bunu saticiya biz satiyoruz anlamayiz diyor dukkan sahibi. Oysa limon suyuyla yada zeytin yağiyla yada sirke ile satsa zengin olacak haberi yok. Propolis şişesine bakan katki maddesini googledan bakan şişeyi yerine birakiyor. Kalite fiyati belirler arz talep dengesiyle ama, insan sağliği satilik olmamali bence