Gönderen Konu: 45. Apimondia - Dünya Arıcılık Kongresi 29 Eylül – 4 Ekim 2017  (Okunma sayısı 2181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erol Demirbağ

• Ana Arı
  • Yer: Kırklareli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Rakım: 186
45. Apimondia - Dünya Arıcılık Kongresi  29 Eylül – 4 Ekim 2017 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek
45th Apimondia International Apicultural Congress 2017 - Turkey Istanbul
http://www.apimondia2017.org/tr/default.asp?p=kayit
05322827480

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
  • Yer: Çanakkale Bayramiç Saraycık köyü
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
Günlük giriş ücreti (Kongre+fuar ) 100 Euro+ % 18 KDV = 118 Euro x 3.70 Tl = 436 TL
Ucuzmuş  ;D ;D ;D

Çevrimdışı cengiz çalışkan

• İşçi Arı
  • Yer: Girne
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 20+7
  • Rakım: 70
Arkadaşlar günlük giriş ücreti çok değil mi? Nasıl indirim yaptırabilinir?

GT-I9192 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Burak Kaptan

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: İstanbul
Merhabalar,

Organizasyonu yapan firma olarak cevap vermek isterim;

Kayıt ücretleri ülkemizin arıcılık şartları düşünülünce yüksek ama uluslararası arıcılık kongreleri ücretlerine göre normal, diğer dallardaki kongrelere göre ise düşük bile denebilir. Apimondia kongrelerinde kayıt ücretleri konusunda ev sahibi ülke özgür değil, kayıt ücretlerinin bir bölümünü Apimondia alıyor ve ücret belirlerken de onlardan bağımsız belirleme şansınız yok. Uzun görüşmeler hatta bir anlamda kavga dövüş sonrasında TAB üyesi arıcılar için günlük 35.-Euro full kongre kaydı için de 80.-Euro'luk ücret uygulanmasının onayı alınabildi.

Bunun dışında İl Birlikleri için üzerinde çalışılan bir proje daha var fakat henüz kesinlik kazanmadı. Onayı alınırsa Birlikler tarafından bu bilgilendirme de yapılacak.

Bunun dışında giderlerle ilgili bazı bilgileri vermemde de bir sakınca olmaz. Kongrenin yaklaşık 1.5 milyon Euro'luk bir gider bütçesi var, 400.000.-Euro sadece kongre merkezi kirası için ödeniyor, bunun içinde teknik cihazlar, yiyecek-içecek vb. de yok. Toplantılar 7 salonda devam edecek ve tüm salonlarda tercüme olacak. Yani teknik cihazlar ve tercümanlar için de kira parasına yakın bir bütçe gerekiyor. Bunun dışında basılı malzemeler, Apimondia yetkilileri ve birçok yabancı konuşmacının da ulaşım ve konaklama giderleri kongre bütçesinden karşılanmak durumunda.

Devlet tarafından şimdiye kadar ne yazık ki bir destek alınamadı, malum Ankara'da durumlar karışık. Keşke destek alınabilse de tüm arıcılara kongre ücretsiz olabilse.

Çevrimdışı süleymann

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Yakacık-Yenimahalle
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 8 kovan + 2 çiftleştirme kutusu
  • Rakım: 1100
FORUMA devammmm :-\

Çevrimiçi Erol Demirbağ

• Ana Arı
  • Yer: Kırklareli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Rakım: 186
Merhabalar,
Organizasyonu yapan firma olarak cevap vermek isterim;
Kayıt ücretleri ülkemizin arıcılık şartları düşünülünce yüksek ama uluslararası arıcılık kongreleri ücretlerine göre normal, diğer dallardaki kongrelere göre ise düşük bile denebilir. Apimondia kongrelerinde kayıt ücretleri konusunda ev sahibi ülke özgür değil, kayıt ücretlerinin bir bölümünü Apimondia alıyor ve ücret belirlerken de onlardan bağımsız belirleme şansınız yok. Uzun görüşmeler hatta bir anlamda kavga dövüş sonrasında TAB üyesi arıcılar için günlük 35.-Euro full kongre kaydı için de 80.-Euro'luk ücret uygulanmasının onayı alınabildi.
Bunun dışında İl Birlikleri için üzerinde çalışılan bir proje daha var fakat henüz kesinlik kazanmadı. Onayı alınırsa Birlikler tarafından bu bilgilendirme de yapılacak.
Bunun dışında giderlerle ilgili bazı bilgileri vermemde de bir sakınca olmaz. Kongrenin yaklaşık 1.5 milyon Euro'luk bir gider bütçesi var, 400.000.-Euro sadece kongre merkezi kirası için ödeniyor, bunun içinde teknik cihazlar, yiyecek-içecek vb. de yok. Toplantılar 7 salonda devam edecek ve tüm salonlarda tercüme olacak. Yani teknik cihazlar ve tercümanlar için de kira parasına yakın bir bütçe gerekiyor. Bunun dışında basılı malzemeler, Apimondia yetkilileri ve birçok yabancı konuşmacının da ulaşım ve konaklama giderleri kongre bütçesinden karşılanmak durumunda.
Devlet tarafından şimdiye kadar ne yazık ki bir destek alınamadı, malum Ankara'da durumlar karışık. Keşke destek alınabilse de tüm arıcılara kongre ücretsiz olabilse.

Sn, Burak Kaptan  bilgilendirme için teşekkürler.
Son durum TAB üyesi arıcılar için günlük 35.-Euro, full kongre kaydı için de 80.-Euro'luk ücret gözüküyor.
Bu durum dışında katılmak isteyen arkadaşlarımız olacaktır. Daha güzel, genel bir iyileştirme yapılamazmı.
Umarım, bir yerlerden iyi haberler gelebilir. Başarılar diliyoruz.
05322827480

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
Fuarlar genel olarak tanıtım ve eğitim amaçlı olmalı. Bana göre.
Ama Apimondia kongre ve fuarı Burak beyin açıklamasına göre ticari bir yapılandırma olarak görünüyor.
Ben Arıcılar Birliği üyesi olan bir kişi olarak üyelik kartımı göstererek ücretsiz olarak girmeliyim.

Çevrimdışı Burak Kaptan

• Günlük Yumurta
  • *
Sn, Burak Kaptan  bilgilendirme için teşekkürler.
Son durum TAB üyesi arıcılar için günlük 35.-Euro, full kongre kaydı için de 80.-Euro'luk ücret gözüküyor.
Bu durum dışında katılmak isteyen arkadaşlarımız olacaktır. Daha güzel, genel bir iyileştirme yapılamazmı.
Umarım, bir yerlerden iyi haberler gelebilir. Başarılar diliyoruz.

Erol bey rica ederim, elden geldiğince buraya göz atıp yardımcı olmaya çalışırım. Daha hızlı ulaşmak isterseniz secretariat@apimondia2017.org adresine mail de atabilirsiniz.

Bu kongreyi İstanbul'a getirmek için 2008 yılında yollara düştük, 2013 yılında oylamayı kazandık ve kongreyi bitirdiğimizde sadece bu organizasyon için 9 sene uğraşmış olacağız. Birçok farklı sektörde kongreler yaptım ama bir kongre için bu kadar uğraştığım daha önce hiç olmadı. Bu süreçte kamu desteğini biraz Başbakanlık Tanıtma Fonu dışında çok fazla alamadık. Kongreyi aldıktan sonra işler değişir diye düşünüyorduk ama Ankara'da durumlar malum, şu an kimsenin kongreyi umursadığı yok.

Umarım şartlar değişir, kaynak sağlanır ve Apimondia'ya istediği ücret verilerek kayıt ücretleri iyice aşağıya çekilir.

Çevrimdışı Burak Kaptan

• Günlük Yumurta
  • *
Fuarlar genel olarak tanıtım ve eğitim amaçlı olmalı. Bana göre.
Ama Apimondia kongre ve fuarı Burak beyin açıklamasına göre ticari bir yapılandırma olarak görünüyor.
Ben Arıcılar Birliği üyesi olan bir kişi olarak üyelik kartımı göstererek ücretsiz olarak girmeliyim.

Fuarlar tanıtım ve satış amaçlı olduğundan genelde ücretsiz olur fakat kongreler için size katılamayacağım. Ben ülkemizdeki Arıcılık organizasyonları dışında yerli-yabancı ücretsiz herhangi bir kongre/konferans vb. görmedim. Bilgi değerli bir şey fakat bizde bedava alınmasına alışılmış. Geçtiğimiz günlerde bir tanıtım maili geldi, Yozgat Bozok Üniversitesi'nde düzenlenecek olan Ulusal Tarım Kongresi için bile fena sayılmayacak katılım ücretleri isteniyor. http://www.tarimkongresi.gen.tr/katilim--ucreti-/Detay/29092011141705

Apimondia kongresi ilk kez 1897 yılında düzenlenmiş ve Apimondia Genel Merkezi'ni ziyaret etmiş, başkan ve genel sekreteriyle uzun süredir tanışan ve federasyonun maddi durumunu da bilen birisi olarak ticari bir yapılanma olduğunu söyleyemeyeceğim. Onların da Dünya'da yürüttüğü eğitim vb. yatırımlar var ve bunları sadece kongreden yarattıkları gelirle yapabiliyorlar.

Kongreyi düzenleyen üst kuruluşun ya da devletin herhangi bir gelir kaygısı yok, TAB bu işi para kazanmak için yapmıyor ama 1,5 milyon Euro'luk gider bütçesinin bir yerlerden karşılanması gerekiyor. Amaç para kazanmak olsaydı güvenlikle ilgili onlarca mail aldığımız bir ortamda kongreyi yakın bir ülkede düzenler çok güzel paralar kazanılırdı.

Ben de sizlerin kongreye üyelik kartını göstererek girmesini isterim fakat kongre masraflarının karşılanmasıyla ilgili de fikir duymak isterim. Keşke birileri giderleri üstlense de herkes kongreye bedava girse.

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
Burak bey
Açıklamalarınızda sizin bakış açısıyla bakarsak kesinlikle haklısınız . Ama...
Ülkemizde 500.000 kişinin arıcılık ile uğraştığını düşünürsek, bu sayının % 10 oranındaki arıcının Apimondia kongresine katılacağını tahmin edersek.
50.000 kişi x 35 Euro = 1.750.000 Euro
Hayırlı işler...

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 250 / 2016 Destekleme
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
50.000 kişilik katılım beklentisi içinde olmanızı alkışlıyorum.

Tatil modunda.

Üstelik sezona göre yarı fiyatlarda.

Muğla kongresine gelen arıcı kaç kişi?

Cebinden para ödemeyenleri şöyle kenara ayıralım.

1.000 kişi bile değil.

Apimondia için 50.000
http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.

Çevrimdışı Burak Kaptan

• Günlük Yumurta
  • *
Burak bey
Açıklamalarınızda sizin bakış açısıyla bakarsak kesinlikle haklısınız . Ama...
Ülkemizde 500.000 kişinin arıcılık ile uğraştığını düşünürsek, bu sayının % 10 oranındaki arıcının Apimondia kongresine katılacağını tahmin edersek.
50.000 kişi x 35 Euro = 1.750.000 Euro
Hayırlı işler...

50.000 kişinin bir kongreye katılması?

Bırakın Türkiye'yi dünyada herhangi bir dalda örneği yok. Tarihteki en büyük Apimondia kongresi 9.500 kişiyle yapıldı, biz yola çıkarken 12.000 kişi hedefiyle çıktık.

Tarihte

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
Apimondia kongresi fiyatları için Ziya Şahin ( Merkez Arıcılar Birliği Başkanı) açıklama yaptı.
Arıcılık Birliği üyesi kişiler birliğe başvuru yaptıktan sonra birlik tarafından verilecek kimlik kartı ile 30 ₺ karşılığı ziyaret yapabilecek.
Bunun dışındaki kişiler ise 35 euro ödememiş.
Güncel durum bu şekilde.

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
50.000 kişilik katılım beklentisi içinde olmanızı alkışlıyorum.

Tatil modunda.

Üstelik sezona göre yarı fiyatlarda.

Muğla kongresine gelen arıcı kaç kişi?

Cebinden para ödemeyenleri şöyle kenara ayıralım.

1.000 kişi bile değil.

Apimondia için 50.000
İstanbul da tatilde yapılır. Kongreye de gidilir.
Muğla daki kongreye 2000 kişi katılmış.  Ziya başkan söyledi.
WhatsApp

Çevrimiçi H.VOLKAN YAMAN

• Ana Arı
Pardon.
35 euro ödeyecekmiş.