Gönderen Konu: 1 yıldır Teşhisi Konamayan Hastalığım Arı Zehirinden Olabilir mi ?  (Okunma sayısı 930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ebubekir42

• Larva
  • **
  • Yer: Konya
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 6
  • Rakım: 1045
Kıymetli abilerim,

Bir yıl önce yüzümde ekzamaya benzeyen kızarıklar başladı. Bir yıl içerisinde 5-6 doktor gittim. Yanlış teşhis ve yanlış ilaç uygulamalarına hiç girmek istemiyorum. Sonunda bağışıklık sistemine bağlı, romatizmal olma ihtimali de olan, tam teşhis konamayan bir hastalıktan şüphe etmeye başladılar. Tıp fakültesinde beni ve hastalığımı araştırmaya başladılar. Bir ay ilaç tedavisi verdiler. bir ay sonra tekrar gideceğim inşaallah.

Aranızda bağışıklık sistemi yada deri hastalığı olan var mı ? Bendeki bu hastalık arıcılığa başladıktan sonra başladı. Geçen sene beni çok arı soktu. Sadece alnımdan yüzlerce diyebilirim.

Arıcılığa başladıktan sonraki ilk kışımı geçirdim ve çok ilginç hiç üşümedim maşaallah, çorabı zor giydim ve kış hastalıklarında hiç ilaç kullanmadım elh. Yıllardır kilo almak için uğraşırdım ve hiç bir şey yapmadan kilo aldım elh. Arı zehirinin çok faydasın gördüm. Acaba arı zehiri bana fazla geldi de vucut tepki vermeye mi başladı ?

Bu konuda bilgisi, tahmini, öngörüsü olan var mı ? Yakınlarınızda, arıcılığa başladıktan sonra cilt, bağışıklık sistemi rahatsızlığı başlayan birileri var mı ?

Teşekkürler
Hayırlı günler.
ismim EBUBEKİR, Konyadan katılıyorum.

Çevrimdışı isa.karisli

• Pupa
  • Yer: Ankara - Golbasi- Altindag
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
Geçmiş olsun Allah şifa versin

Çevrimdışı aydin_etci

• İşçi Arı
  • Yer: ZONGULDAK-ÇAYCUMA
  • Kovan Sayısı: 64
  • Rakım: 300-650
Önceki günler benide çok arı soktu. diz kapağının üst bölgesine doğru egzama türü yaralar çıktı ve müthiş derecede kaşınıyordu. Bende ayne arı zehrinden şüphelendim. Şu an kaşıntılar azaldı yaralar iyileşmeye başladı.

Size de Mevlam acil şifalar versin

tural55

• Ziyaretçi
Allah şifa versin geçmişolsun.

Çevrimdışı Ebubekir42

• Larva
  • **
  • Yer: Konya
  • Kovan Sayısı: 6
  • Rakım: 1045
Önceki günler benide çok arı soktu. diz kapağının üst bölgesine doğru egzama türü yaralar çıktı ve müthiş derecede kaşınıyordu. Bende ayne arı zehrinden şüphelendim. Şu an kaşıntılar azaldı yaralar iyileşmeye başladı.

Size de Mevlam acil şifalar versin

Amin. Allah razı hepinizden razı olsun.
ismim EBUBEKİR, Konyadan katılıyorum.

Çevrimdışı Mümün Kula

• Ana Arı
  • Yer: kırklareli/lüleburgaz
    • teknik arıcılık bilgi paylaşım forumu
  • Kovan Sayısı: 27 kovan
Sayın Ebubekir.

Geçen gün benden polen ve bal alan bir vatandaş,  senin kovanların var maden bana propoliste getirirmisin dedi. Ne yapacağıni sordum. Cilt hastalığı olduğunu söyledi. Propolis önermişler. Bol bol polen bal ye demişler.

Bende propolis in riskli olabileceğini söyledim. İstersen getireyim sen yinede doktoruna danışmadan kullan ma dedim.

Bağışıklık sistemi içinde kendin araştırma yap şifalı bitkilerden.

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
Nasıl bir şeyse düşük romatizma varmış bende şimdilerde eser yok yani Arı sokması iyi geliyor.

Yıl içerisinde çok fazla Arı zehirine maruz kalmıyorsanız başka bir şeydir sizin rahatsızlığınız.

Dediğiniz gibide olabilir artılar oluşmuş üşümediniz kilo aldınız.

Şimdilerde vucudun bir yan tesirini gördünüz vucudunuz ve karaciğeriniz bu yan tesiri tanıdıktan sonra her şey eskisine dönebilir.

Allah şifa versin,geçmiş olsun.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem