Gönderen Konu: Resmi gazete 05.04.2016 genç işsiz çiftçiler için 30000 lira hibe destegi  (Okunma sayısı 6950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 350
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
Köy kaldı mı?
http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.

Çevrimdışı Emrah Bulca

• Pupa
  • Yer: Bursa İnegol
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 320
İnternetten başvuruyu tamamladım evrakları tamamlayıp önümüzde hafta teslim edeceğim ilçe tarıma gitmeden neresi doğru neresi yanlış anlayamayiz

Ornek proje olmak zorunda başka seçim yok alımlar ise orantılı değil 40 kovan için 100 kilo petek gayet iyi1400 çerçeve eder ki proje 400 adet yazmış birde çerçeve yerine çita sözcüğü kullanılmış

Göçü önleme ve tarımsal destekleme olarak çok iyi insalllah tüm ihtayac sahipleri faydalanir

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 150 (+ - %10)
  • Rakım: 340
Eşim adına başvuruda bulunucam bende. Konunun aktif olması işe yarar diye düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa iyi olur. Yada ortak yol izleyebiliriz başvuruda bulunacak arkadaşlarla.

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
Aks ve Birlik kaydı olan arıcı arkadaşlar Arılı Kovan satışlarında İlçe tarıma vermek üzere fatura kesebiliyorlarmı? Kesiliyorsa nasıl bir yol izlenmeli? Kesilecek faturada kdv belirtmek zorundalarmı? Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Çevrimdışı Emrah Bulca

• Pupa
Aks ve Birlik kaydı olan arıcı arkadaşlar Arılı Kovan satışlarında İlçe tarıma vermek üzere fatura kesebiliyorlarmı? Kesiliyorsa nasıl bir yol izlenmeli? Kesilecek faturada kdv belirtmek zorundalarmı? Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
Fatura olmasa bile aldığımız yerden bir muhtar imzalı belge bile oluyormuş zaten iki yıl boyunca sürekli gelip takip edecekler tabi bizim önceliğimiz evrakları hazırlayıp tarım müdürlüğüne vermek proje onaylansin bi alım kolay

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
İlk aşamada istenilen evraklar çok zor şeyler değil aslında elimizin altında bulunan ulaşabileceğimiz şeyler. Ben internetten başvuru yapıp çıktıları aldım pazartesi yada salı günü ilçe tarıma teslim edicem kısmetse. Bakalım süreç nasıl işleyecek.

Çevrimiçi Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 260
Genç çiftçi projesinin ödeneği, çok değilmiş maalesef, umarım doğru değildir ama, az kişiye verecekler o zaman.
Kocaeli genelinde 30-40 kişi olabileceği söyleniyor buralarda.
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
Evrak teslimi için bugün ilçe tarımdaydım. Çok aşırı olmasada yoğunluk var bugüne kadar 70 bin nufuslu ilçe geneli toplamda ikiyüze yakın başvuru olmuş. Ülke genelinde milyonları bulan başvuru olacağı kanaatindeyim nitekim 1m başvuru olsa devlet bunun tamamını kabul etmez sanırım. Zaten puanlama sistemi var bu yoğunlukta en az %70 i elenir gibi. Kalan %30 un arasına girebilirsek ne mutlu bize.

Çevrimdışı Emrah Bulca

• Pupa
Bende bugün evrakları teslim ettim 160. Basruvuydu benim ki tabii kayıtlar devam ediyor sonuçlar 15 haziran da belli olacakmis

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
4 Haziranda askıya çıkması gerekiyor sonuçların. 12 mayıs evrak teslimi için son gün

Çevrimdışı Emrah Bulca

• Pupa
Dün başvurular sona erdi toplam başvuru 378 bin yarısı kabul olsa 189 bin x 30 bin eder 5 milyar bakanlıgin ayırdığı bütçe ise 450 milyon sonuç ne olur bilemem bakanlık butcesi sadece 15 bini kişiyi  karşılar

Çevrimdışı hamravat

• Ana Arı
  • Yer: Yapraklı--Ergani
  • Kovan Sayısı: 9
  • Rakım: 950
Sorumlu erkler böyle olacağını bilmiyorlar mıydı..

Akıllarına şaşarım. :)

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
Diğer desteklerin yanında 450 milyon bütçe çok komik duruyor. Arıcılık için fazla talep olmadığı kanısındayım %95 i Büyük baş ve Küçükbaş hayvan için diye duydum. Projeye göre değerlendiriliyorsa eğer hala şansımızın yüksek olduğu kanaatindeyim. Puanlamaya göre değerlendirilirse diğerlerinden 4 puan aşağıda başladık. Mevcut bütçe ne şekilde dağıtılacak  önemli olan bu.

Çevrimiçi Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 260
değerlendirme  puanlama esasına göre yapılıyor arkadaşlar.
siz başvuruyu bitirdiğinizde (sistem üzerinden) zaten puanınız hesaplanmış oluyor.
Çünkü formlarda her doldurduğunuz veri bir puan içeriğine sahip
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
Puanlama esasına göre ama atıyorum arıcılık için ayrılan bütçe 5 milyon lira olarak belirlenip puanlamamı yapılıyor yoksa  bütçe tek olup puanlamaya göre dağıtılıyormu? İkinci seçeneğe göre dağılım yapılırsa şansımız çok çok az olur. Buda haksızlık olur.