Gönderen Konu: TKDK 15. Çağrı Oranları Arttırıldı  (Okunma sayısı 1542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Akhisar
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
TKDK 15. Çağrı Oranları Arttırıldı
« : Eylül 11, 2015, 13:30:10 »
Bloomberg TV’de yayınlanan Tarım Analiz programına konuk olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Ali Recep Nazlı'nın açıklaması;

IPARD II ile gelen yeniliklerden bahseden Nazlı, “IPARD I’de hibe oranlarımız maksimum yüzde 65 idi. IPARD II’de bu oran yüzde 70’e çıkıyor. Kırsal turizm, arıcılık, yerel ürünler, el sanatları gibi alanlarda hibe oranımız yüzde 50’den yüzde 65’e yükseliyor. Et ve süt işleme tesislerinde yüzde 50 olan hibe oranımız yüzde 60’a çıkıyor. Bunun yanında IPARD II ile destek verdiğimiz yatırım alanlarına yenilerini ekledik. Yumurta tavukçuluğu, makine parkları, yenilenebilir enerji bu alanlardan bazıları” dedi.

Çevrimdışı Yeşil Çay'lı

• Ahmet BAŞKURT
  • Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 7
  • Rakım: 969
Ynt: TKDK 15. Çağrı Oranları Arttırıldı
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2015, 21:03:26 »
Hangi illeri kapsıyor

Ey kendini insan bilen insan ! kendini oku

EY KENDİNİ İNSAN BİLEN İNSAN ! KENDİNİ OKU...

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Akhisar
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2015, 18:37:57 »
Ahmet Bey TKDK kapsamındaki iller aşağıdaki linkte mevcuttur. Sizin bulunduğunuz il olan Kütahya'yı da kapsamaktadır.

http://tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/DesteklenenIller

Çevrimdışı anatolica

• Boş Petek
  • Yer: Sakarya
  • Kovan Sayısı: 10
« Yanıtla #3 : Ekim 24, 2015, 20:42:01 »
Bloomberg TV’de yayınlanan Tarım Analiz programına konuk olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanı Ali Recep Nazlı'nın açıklaması;

IPARD II ile gelen yeniliklerden bahseden Nazlı, “IPARD I’de hibe oranlarımız maksimum yüzde 65 idi. IPARD II’de bu oran yüzde 70’e çıkıyor. Kırsal turizm, arıcılık, yerel ürünler, el sanatları gibi alanlarda hibe oranımız yüzde 50’den yüzde 65’e yükseliyor. Et ve süt işleme tesislerinde yüzde 50 olan hibe oranımız yüzde 60’a çıkıyor. Bunun yanında IPARD II ile destek verdiğimiz yatırım alanlarına yenilerini ekledik. Yumurta tavukçuluğu, makine parkları, yenilenebilir enerji bu alanlardan bazıları” dedi.
Ben biraz TKDK istesine baktım ama arıclık desteğini göremdim acaba link atabilrimsınız arıclıkla ilgili olan bölmü

Çevrimdışı Mehmet NEVŞEHİR

• Ana Arı
  • Yer: Edirne / Merkez
    • Yeni Arıcı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 50
« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2015, 20:48:51 »
Ben biraz TKDK istesine baktım ama arıclık desteğini göremdim acaba link atabilrimsınız arıclıkla ilgili olan bölmü

Eğer Sakarya'da faydalanmak istiyorsanız kapsam dışı.

http://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/DesteklenenIller

Çevrimdışı anatolica

• Boş Petek
  • Yer: Sakarya
  • Kovan Sayısı: 10
« Yanıtla #5 : Ekim 25, 2015, 00:08:18 »
Mehmet bey arıclıkla ilgi destek bölümü hangisi, ileri görebiliyorum. Arcıılık destek bölünü bilen bir varsa lin atarsa çok sevınirim.

Çevrimdışı Mehmet NEVŞEHİR

• Ana Arı
  • Yer: Edirne / Merkez
    • Yeni Arıcı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 50
« Yanıtla #6 : Ekim 25, 2015, 00:11:35 »
Mehmet bey arıclıkla ilgi destek bölümü hangisi, ileri görebiliyorum. Arcıılık destek bölünü bilen bir varsa lin atarsa çok sevınirim.

http://www.tkdk.gov.tr/AltTedbir/ciftlik-faaliyetlerinin-cesitlendirilmesi-ve-gelistirilmesi-7

302-1 Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi

DESTEĞİN AMACI

Bu alt tedbir ile mikro ve küçük ölçekli tarımsal işletmelere ve üretici örgütlerine, çiftlik faaliyetlerine ek olarak, aşağıda belirtilen faaliyetler için destek sağlanması amaçlanmaktadır.

a)  Arıcılık ve bal üretimi

b) Tıbbi ve aromatik özelliği olan bitkilerin ekilmesi ya da toplanmasını takiben işlenmesi ve pazarlanması

c) Süs bitkisi yetiştiriciliği ve çiftlik bazında mikro ölçekli işleme ve paketleme tesisleri gibi destekleyici altyapıların oluşturulması.