Gönderen Konu: IPARD 15. Çağrısı Desteği  (Okunma sayısı 4375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erenahmet95

• Boş Petek
  • Yer: ardahan
  • Kovan Sayısı: 100
Ynt: IPARD 15. Çağrısı Desteği
« Yanıtla #15 : Ekim 08, 2015, 17:20:45 »
Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi altında arıcılık olacak, eski çağrılara bakabilirsin.

yani hocam arıcılığa suan da destek çıkmış mı ? tkdk il koordinatörlüğüyle görüştüm  kasım ın ortasında bir tane daha çağrımız olacak orada büyük ihtimal arıcılık olur dedi.

eski çağrılara da baktım fakat göremedim :(

Çevrimdışı AYDIN SAVAŞ

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Amasya
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 1
  • Rakım: 350
« Yanıtla #16 : Ekim 09, 2015, 11:42:44 »
Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi altında arıcılık olacak, eski çağrılara bakabilirsin.

Osman Abi, Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi bünyesinde, arıcılık bulunmamakta.
Arıcılık faaliyetlerine yönelik başvurular için biraz daha beklenecek..

(Bu arada Gökhöyük mezunlarını burada görmek ne güzel :) )

Çevrimdışı Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 260
« Yanıtla #17 : Ekim 09, 2015, 12:10:36 »
evet akşam ben de baktım yokmuş, yöresel ürün olması lazımmış. oradan da proje yapılabilir aslında. Kestane balları yöresel baldır, ya da çam balı da öyle
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.

Çevrimdışı anatolica

• Boş Petek
  • Yer: Sakarya
  • Kovan Sayısı: 10
« Yanıtla #18 : Ekim 24, 2015, 20:35:51 »
Merhaba
bence güzel bir konuya değinmişsınız ben arıclığa yeni başladım ve kredi almayı düşünüyorum. Bu konuda da bilgilenmek istiyorum. Arkadaşlar biraz size sebepsiz yere yüklenmiş bence bilgi vermeye devam edin...
kredi hakında biraz daha detay bilgi verisenız sevinrim. Nekadar geri ödemli nekadri hibi nasıl başburyoruz kapsaminda neler var ne zamn başvuryoruz ne zman kredi onaylanıyor sürec ne kadar sürüyor filan. bu sorulara cevap verisenız sevinrim. Bilgilendirdiğiniz içinde teşkkür ederim.
Saygı ve Sevgiyle....

Çevrimdışı erenahmet95

• Boş Petek
  • Yer: ardahan
  • Kovan Sayısı: 100
« Yanıtla #19 : Ekim 27, 2015, 07:45:07 »
Tkdk ardahan subesi ile gorustum. Artik motorlu araclar icin destek sunulmuyormus. Sadece karavan romork tarzı ekipmanlara destek varmis. Hayirlisi olsun artik :)

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Akhisar
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #20 : Kasım 07, 2015, 11:56:31 »
Evet artık motorlu araçlar desteklemeye girmeyebilir.  15. çağrı TKDK'nın elinde 35 milyon euro kaldığı için açılmıştır. 16. çağrı ise Şubat ayında açılması planlanmaktadır. IPA1 olarak açılacağı için tüm desteklemelerin olacağını zannediyorum.