Gönderen Konu: PROPOLİS ve hastalıklarda kullanımı hakkında görüşler  (Okunma sayısı 3930 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erol Kızılaslan

• İşçi Arı
  • Yer: Balıkesir-Sındırgı
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 2
  • Rakım: 216
Ynt: PROPOLİS ve hastalıklarda kullanımı hakkında görüşler
« Yanıtla #15 : Mart 15, 2015, 09:24:39 »
bin bilsen de bir bilene danış demişler. gerçi bizdeki tam tersi. biz bir bile bilmiyoruz. arkadaşlara teşekkür ederim.
Olmuyorsa zorlama, Ya hayallerin kırılır ya kalbin.. Unutmuş gibi yap.. Çünkü güzel şeyler, hiç beklemediğinde gerçekleşir.. // Mevlana"

Çevrimdışı Adnan YAVUZ

• Pupa
  • Yer: Gölcük
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 129 oldu şimdilik ama daha çok artacak ya da azalacak sanırım...
  • Rakım: 129 metre yükseklikte, denize 3 km uzaklıkta...
« Yanıtla #16 : Mart 15, 2015, 11:46:35 »
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle hastalara şifa dertlilere deva temennisiyle başlamak istiyorum Propolis ile ilgili gerçektende elde avuçta kesin ve net bir bulgu yok hala araştırmalar devam ediyor ancak bir arkadaşık propolisi top gibi yapıp yutun dedi lütfen sakın sakın yutmayın geçen akşam hastahane doktorumuz böyle bir vaka ile karşılaşmış ..dikkat ..direkt alınan propolis ince bağırsağ ciddi zarar veriyormuş ..Bilginize ...
Tüm arıcı arkadaşlarıma saygılar.

Ercüment bey,

Foruma hoşgeldiniz.

Bu "Arı Sakızı" ürününü insanlara sağlıklı iken sunabilecek ve kullanabilmelerini sağlayabilecek bir yöntem bulunmalı ve bunu biz arıcılar yapmalıyız diye düşünüyorum.

Arı Ürünleri Endüstrisi, Arıcı'ların bu işten para kazanmalarını istemiyor. Ham ürünü ucuza alıp, işleyip kendileri pazarlamak istiyorlar.

Bu durum beni rahatsız ediyor.

Sektörde biz (Arıcılar) de varız ve bu işi biz yaparız diye düşünüyorum.
Arıcılık bizim işimizdir çok şükür...
Körük cennetten çıkmadır...
Manda doyar, arı doymaz... (S.Halat)
Bilginiz sadece Arılarla sınırlıysa, işiniz zordur.
Paran kadar Arıcı'sın.
Honey talk.

Çevrimdışı KadirUstun

• Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 150 (+ - %10)
  • Rakım: 340
« Yanıtla #17 : Mart 24, 2015, 10:36:11 »
Bilimsel yönü nedir ne değildir kesin bir bilgi yok elimizde yıllardır araştırmalar sürüyor ve saf propolisin uygun dozajlarda kanser hücrelerine karşı etkili olduğu söyleniyor. Bunun yanısıra birçok bitki ve mantar türevlerininde kansere karşı etkili olduğu sık sık söylenir. Kanserli birisinin doktor eşliğinde uygun dozajlarda temiz propolis kullanmasında herhangi bir sakınca olmaz. Nitekim sadece balmumuyla karışık olsa bile vücudu kanser hücreleriyle tanışmış birisi balmumunun küçük etkilerini duymaz bile. İnsanlar yüzyıllardır petekli bal tüketiyorlar ben şahsen balmumunun insan vücudunda ölüm derecesine götürecek zarar vereceğine inanmıyorum.
Söylediklerim yalnızca balmumu için geçerli propolisin içerisinde asfalt parçacıkları vs bulunabileceğini saf olması gerektiğini tekrar hatırlatalım yanlış anlaşılma olmasın.

Çevrimdışı ERCAN BİLMEZ

• Pupa
  • Yer: BURSA
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 250
« Yanıtla #18 : Mart 24, 2015, 14:23:07 »
Bu husustaki araştırmaların daha iyi seviyelere ulaşmasını bilim adamlarından bekliyoruz ama hala Türkiyede çok hızlı bir ilerleme olmadı.

Çevrimdışı Yeşil Çay'lı

• Ahmet BAŞKURT
  • Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 7
  • Rakım: 969
« Yanıtla #19 : Mart 24, 2015, 14:37:22 »
Su bazlı olmasını nasıl anlamak gerek?
EY KENDİNİ İNSAN BİLEN İNSAN ! KENDİNİ OKU...

çetin zorman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Mart 24, 2015, 17:54:57 »
propolisi destek besin olarak kullanmak mümkün, kullanılıyorda (alkolde çözülmüş her on kilo ağırlık için bir damla ekmek üzerine damlatılmış olarak 70 kiloysanız 7 damla olarak.) , fakat kanser hastaları için önerirken , hastanın mutlaka doktoruna danışmasını, doktor onayından sonrasında kullanmasını ısrarla belirtmemiz lazım , bazı durumlarda ters etki yapabilir, hamile kadınlar ve 2 yaşından kücük çocukların kullanması sakıncalı , mutlaka doktora danışılmalı. selamlar.