Gönderen Konu: aç arıyı nasıl besleyelim  (Okunma sayısı 1987 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı doktorarı

• Boş Petek
  • Yer: Diyarbakır
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 120
aç arıyı nasıl besleyelim
« : Ocak 02, 2010, 23:15:18 »
merhaba arı dostları ben genel uyarılara uyarak sonbahar stoklarını tamamlamak için stoklama beslemesi yapmıştım ama havalar sıcka gittiğinden ve çoğu gün kovan boşalırcasına bütün arıların kendini dışarı vurup uçuş yapmasından olacakki bazı kovanlarımda açlık baş gösterdi. kek iççin uygun bir zaman olmadığını biliyorum ben diyarbakırlıyım ve arılarım şu anda gündüz 8-20 derece gece -1 4 derece sıcaklıkl olan yerlerde acab poşetlere yazın süzdüğüm balı saf olarak doldurup arının salkım yaptığı bölgeye toplu iğneyle birkaç yerden delerek versem arıları açlıktan koruyabilirmiyim ve böyle bir uygulamada bu hava sıcaklıklarında yağmacılık ihtimali var mıdır. ya da üstadlardan bu durumda ne yapılacağına ait bir önerileri varmıdır.  saygılarımla...... 

Çevrimdışı HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN

• Ana Arı
  • Yer: ZONGULDAK
  • 2014 Benim arılık
    • HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 40
  • Rakım: 0-........ arası değişiyor.
Ynt: aç arıyı nasıl besleyelim
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2010, 00:32:21 »
sevgili arkadaşım gece (-14)mi dediğiniz durumda aradaki sıcaklık farkı bayağı çok bunu net bir açıklığa kavuşturalım ana göre cevap verelim. :-\
ARICILIK BİR HASTALIKTIR BİZDE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ALLAH BİZE ŞİFA VERMESİN

ANTALYA LI  0 532 6886576
http://huseyinavniozcan.blogspot.com/

abadile

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2010, 12:13:16 »
Bo dönemde  Diyarbakır şartlarında kanaatimce katı besleme uygundur. Elinizde bal varsa balın üzerini çizerek balda verebilirsiniz.

Çevrimdışı doktorarı

• Boş Petek
  • Yer: Diyarbakır
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 120
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2010, 15:53:02 »
dostlar gece sıcaklıkları yanlış olmuş -1 4 şöyle olacak -1/ +4 derece arası yazıyla yazalım da karışıklık olmasın şu anda gece sıcaklıklarıeksi bir ile artı dört derece arasında izliyor ama her sene bu vakitlerde geceleri -15 olduğu bile olurdu çoğu senede ( son 3 sene hariç ) bu dönemde diz boyu kar olurdu saygılarımla